kościół

i

Autor: Eder Thorunensis/Wikipedia

Kultura

Zagrają na wyjątkowych organach! W weekend rusza cykl koncertów organowych w Kaliszu

2024-06-20 9:31

Rusza cykl koncertów organowych w Kaliszu. W kaliskim Kościele Garnizonowym znajdują się największe organy w naszym regionie i na nich aż do jesieni będą grać organiści z Polski i z zagranicy. Pierwszy koncert już w niedzielę (23.06).

Będą to koncerty na jednym z największych instrumentów w naszym regionie. Teraz zaglądamy do Kościoła Garnizonowego w Kaliszu, bo to właśnie w nim znajduje się ten wyjątkowy instrument - czyli organy liczące 3 klawiatury, klawiaturę nożną oraz 36 głosów, które wpływają na ich niepowtarzalne brzmienie. Już w niedzielę (23.06) zagra na nich organista ze Stanów Zjednoczonych - Kevin Clarke.

To jedna z niewielu okazji, by usłyszeć tego artystę w Polsce, bo Kevin Clarke na co dzień mieszka i pracuje w Teksasie. Dla kaliskiej publiczności przygotował wybitne dzieła takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Franz Liszt, Cesar Franck, Louis Vierne, Daniela Knaggs. Będziemy mogli podziwiać potęgę brzmienia największego instrumentu w naszym regionie - mówi organizatorka wydarzenia Alicja Zielińska.

Do jesieni w kościele Garnizonowym zorganizowane zostaną 4 koncerty. Najbliższy w niedzielę o godzinie 18:00, a kolejne 28.07, 25.08 i 13.09. Wstęp jest wolny.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś na koncercie organowym?