policja

i

Autor: pixabay

Dwie osoby z zarzutami zabójstwa. Ciało 39 - latka zawinięte było w dywan [POSŁUCHAJ]

2021-01-28 13:23

Dwie osoby z zarzutami po zabójstwie 39 - letniego mieszkańca Kalisza. Ciało - zawinięte w dywan - znaleziono we wtorek po południu. Motywem zabójstwa był dług. ​Tuż po zabójstwie zatrzymano 30 - letniego pracownika ofiary. Dziś wiadomo, że nie działał sam. Pomagał mu 23 - letni kaliszanin, zatrzymany dzień później. Śledztwo jest kontynuowane. Prokuratura chce tymczasowego aresztu dla podejrzanych.

Jak wstępnie ustalono - 39 - latek przyszedł do mieszkania 30 - latka odebrać kilkutysięczny dług, doszło do kłótni.

Ofiara został pobita i uduszona.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Między mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której mężczyźni ci zaczęli zadawać 39 - latkowi uderzenia rękoma oraz nogami a także uderzenia przy użyciu przedmiotu tępokrawędzistego a jeden z mężczyzn udusił pokrzywdzonego przy użyciu przewodu elektrycznego. Następnie, jak ustalono, mężczyźni ci usiłowali ukryć się i ukryć dowody czynu w ten sposób, że zawinęli zwłoki pokrzywdzonego w dywan.

W toku  czynności podjętych przez policje 30 - letni mężczyzna został zatrzymany bezpośrednio w miejscu zdarzenia. We środę wieczorem zatrzymano 23 - latka.

Dwie osoby usłyszały zarzuty zabójstwa - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie

Obaj mężczyźni dziś (28.01) usłyszeli zarzuty zabójstwa. Złożyli wyjaśnienia.

Śledczy nie podają czy przyznali się do winy.

Grozi im dożywocie.

Sąd ma 24 godziny na decyzję o tymczasowym areszcie dla podejrzanych. Prokuratura już złożyła wniosek.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.

Złodziej szczepionek złapany! Wszystko wyśpiewał. Wiemy, co ze skradzionym towarem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE