Ulice osiedlowe w Kaliszu do remontu

i

Autor: fot. mz, eska.pl Jeszcze w tym roku ma ruszyć remont m.in. odcinka ul. Serbinowskiej w Kaliszu

Drogi osiedlowe w Kaliszu do remontu. Gdzie pojawią się drogowcy?

2020-10-09 11:50

Kolejne drogi osiedlowe w Kaliszu do remontu. Drogowcy jeszcze w tym roku wejdą na ulice na m.in. Widoku, Korczaku i Ogrodach. Wszystkie wymagają pilnej naprawy.

Takie inwestycje objęte są miejskim Programem Rozbudowy Dróg Osiedlowych. Harmonogram rozpisany jest do 2023 roku. A jeszcze w tym roku przed drogowcami kilka lokalnych zadań.

– W tym roku planujemy jeszcze wybudować ulicę Racławicką, bo to będzie właściwie budowa tej drogi od podstaw. Następnie taki „sięgacz” od głównej nitki ulicy Serbinowskiej w kierunku Cmentarza Żydowskiego, dojazd do posesji Korczak 4a, 4b, 6a i 6b – od ulicy Poznańskiej. Przebudowa ulicy Ogrodowej również w tym roku jest planowana. Chodzi o odcinek od Wojska Polskiego do Szewskiej. Jesteśmy w tej chwili na etapie rozstrzygania przetargu i podpisywania umowy – mówi Krzysztof Gałka z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu.

W tym roku w ramach programu remontowano już ulice na Tyńcu, Zagorzynku i Majkowie. Tegoroczne remonty dróg osiedlowych w Kaliszu mają kosztować 12 milionów zł. W przyszłym roku ma to być 9 milionów zł.

Słynny neon powrócił do Kalisza