chłopcy

i

Autor: BŹ

zdolna młodzież

Dobry współlokator to skarb! Apka młodych ostrowian ma pomóc go znaleźć

2024-03-29 11:03

Stworzyli aplikację, która pomoże znaleźć … właściwego współlokatora mieszkania studenckiego. Mateusz Cieszyński, Mikołaj Zembrzuski, Piotr Rak i Jan Szydłowski - uczniowie Zespołu Szkół Usługowych i I LO w Ostrowie walczą o wygraną w prestiżowym konkursie SOLVE FOR TOMMOROW Samsung 2024. Pokonali ponad 250 konkurentów i są w finałowej 12.

Aplikacja młodych, ostrowskich "wynalazców” nie jest zupełną nowością – bo podobne są już na rynku . ALE – i to się liczy – chodzi o jej możliwości dobierania współlokatora – trochę jak w aplikacji ...randkowej.

Korzystaliśmy trochę właśnie z aplikacji randkowych. Bo chodzi o to, by faktycznie dobrze się dobrać w takim pokoju czy mieszkaniu. Chodzi o to, by znaleźć współlokatora, który będzie niejako "po naszej linii". Żeby nie było, że nim osoba, która lubi głośno słuchać muzyki, a my lubimy ciszę, albo taka która zawsze imprezuje w soboty, a my wolimy spokój. My chcemy pomóc znaleźć takiego lokatora, który będzie miał podobne cechy, podobny charakter.

Mówi nam Mateusz Cieszyński, który dodaje, że – mówiąc najkrócej - w aplikacji tworzy się swój profil i podaje najważniejsze dane, tak by system dobrał najlepszego kolegę lub koleżankę.

Prace nad projektem trwały wiele tygodni – teraz przed twórcami finał, podczas którego muszą zaprezentować swój pomysł tak, by wygrać. A jest o co się bić – bo główna nagroda to 30 tysięcy złotych dla twórców i dodatek dla szkoły, która uczniów zgłasza.

- Sporo pracy nas to kosztowało, dlatego zawalczymy o zwycięstwo! - dodają młodzi twórcy.

Jesteśmy w finale! Wśród 12 najlepszych projektów - mówią Mikołaj Zembrzuski, Mateusz Cieszyński, Piotr Rak i Jan Szydłowski

Do konkursu zgłoszono łącznie ponad 250 projektów. W półfinale było 30. A 12 z nich, w tym ten ostrowski, jest w ścisłym finale.

Ten z kolei odbędzie się 15 i 16 kwietnia w Warszawie.  Wtedy autorzy projektów będą musieli je zaprezentować przed jurorami.

Przygotowujemy się właśnie do finałowej prezentacji - dodaje Mikołaj Zembrzuski. - I staramy się, by o naszym pomyśle dowiedziało się jak najwięcej osób. Kontaktujemy się m.in. z samorządami studenckimi, aby przedstawili nas większemu gronu. Pracujemy też nad stroną internetową projektu. Stworzyliśmy już profil na Instagramie, tak by pomysł nasz "poszedł w świat". Jesteśmy pod adresem akademic_app.

- Liczymy, że nasz projekt nie skończy się na pomyśle, że uda nam się go podać dalej, że faktycznie zacznie żyć - mówią równym głosem autorzy aplikacji.

Nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki!

Więcej o samym konkursie, w którym udział biorą uczniowie Zespołu Szkół Usługowych i I LO w Ostrowie TUTAJ

Harry Potter QUIZ: Co zobaczysz w Pokoju Życzeń?

Pytanie 1 z 10
Który przedmiot z Harry'ego Pottera chciałbyś posiadać?
Źródło: Dobry współlokator to skarb! Apka młodych ostrowian ma pomóc go znaleźć