autokar

i

Autor: pixabay

Policja

Czy dzieci jadą bezpiecznym autokarem? To mogą sprawdzić kaliscy policjanci

2024-06-04 9:09

Czy pojazd jest sprawny, a kierowca trzeźwy - to mogą sprawdzić policjanci. Niedługo wakacje. Dzieciaki będą jeździć na obozy, kolonie i inne wycieczki, a rodzice, by się upewnić, że ich pociechy są bezpieczne mogą zgłosić policjantom kontrole autokarów.

Warto sprawdzić czy autokar jest sprawny - zachęcają policjanci z Kalisza. Niedługo wakacje. Rodzice albo organizatorzy wyjazdów mogą zgłosić mundurowym kontrole autobusów. Policja oceni stan techniczny pojazdu. Może także zbadać kierowcę czy jest trzeźwy.

O tym jak ważne są kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież nikogo nie trzeba przekonywać. Co roku, policjanci ujawniają przypadki nieprawidłowości związanych z przewozami autokarowymi. Już teraz kaliscy policjanci zachęcają, aby z kilkudniowym wyprzedzeniem informować o konieczność skontrolowania autobusu. Ułatwi to pracę policjantom i pozwoli uniknąć zbędnego oczekiwania - informuje Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik policji w Kaliszu.

Kontrolę należy zgłaszać funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pod nr tel.: 47 77 51 230. Takie badanie trwa około pół godziny.

Sonda
Byłeś w dzieciństwie na koloniach letnich?