noclegownia

Kalisz. Noclegownia działająca przy PCK została całkowicie rozbudowana ZDJĘCIA

2024-06-03 19:11

Noclegownia dla bezdomnych mężczyzn działająca przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu została całkowicie rozbudowana. Dzięki temu jest teraz więcej miejsca, a schronienie znajdzie tu 40 osób w tym osoby z niepełnosprawnościami.

Noclegownia funkcjonująca przy ul. Dobrzeckiej 2 w Kaliszu przy Oddziale Rejonowym PCK w Kaliszu, została generalnie przebudowana, rozbudowana oraz nadbudowana ze względu na aktualnie panujące wymagania dotyczące warunków w zakresie zapewniania schronienia dla osób bezdomnych. Poprzez zwiększenie powierzchni oraz poprawę warunków sanitarnych obiekt został dostosowany do przyjęcia 40 osób w kryzysie bezdomności w tym osób z niepełnosprawnością. 

Powstały trzy sale noclegowe, sanitariaty oraz WC dostosowane dla osób niepełnosprawnych, oddzielne pomieszczenie pralnio-suszarni i to, czego najbardziej brakowało, czyli pomieszczenie jadalni, pomieszczenie socjalne. Jest też depozytornia. Opiekunowie też mają swoje własne pomieszczenia - mówi Janusz Sibiński, prezes Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Noclegownia działa cały rok. W okresie zimowym czynna jest od 18.00 do 07.00 rano, a od kwietnia do października od 20.00 do 07.00 rano. Obecnie z placówki korzysta około 25 mężczyzn. Dodaje Natalia Barańska, kierownik biura PCK w Kaliszu.

Mamy też dwóch panów, którzy są z nami od 20 lat, mamy wrażenie, że jest im tak dobrze, że nie chcą nas opuścić. Zwłaszcza teraz kiedy standardy wzrosły mamy nadzieję, że zapewniamy im namiastkę domu.

Inwestycja kosztowała blisko milion złotych.

Polskie komedie z PRL-u

Pytanie 1 z 18
W jakim państwie rozgrywa się akcja filmu "C.K. Dezerterzy"?