Czworonożni funkcjonariusze w szeregach kaliskiej Komendy Policji

i

Autor: mraj

PSY POLICYJNE

Czworonożni funkcjonariusze w szeregach kaliskiej Komendy Policji [POSŁUCHAJ]

2023-06-20 8:03

To wyjątkowi funkcjonariusze, bo czworonożni. Komenda Miejska Policji w Kaliszu ma osiem psów służbowych, z którymi pracuje czwórka wyszkolonych policjantów.

Psi funkcjonariusze pracują każdego dnia. Biorą udział w zdarzeniach na terenie Kalisza i powiatu kaliskiego, ale gdy jest potrzeba działają również w obrębie Wielkopolski.

Na terenie miasta zabezpieczamy imprezy masowe, a jeżeli chodzi o zdarzenia kryminalne to wykorzystujemy je przy włamaniach do mieszkań w tracie poszukiwań utraconego mienia, czy też poszukiwania osób zaginionych, jak najbardziej są wykorzystywane do tropienia śladu ludzkiego, czyli do kategorii, w której zostały przystosowane, w tym wypadku jest to pies patrolowo-tropiący - mówi sierż. sztab. Mateusz Skorzybód, przewodnik psa służbowego KMP w Kaliszu

W kaliskiej jednostce są również psy do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych. Dodaje Mateusz Skorzybód

Są wykorzystywane przy zgłoszeniach o podłożeniu niebezpiecznych ładunków oraz na polecenie naszych przełożonych wykorzystujemy psy do wyszukiwania zapachu narkotyków.

Na terenie kaliskiej jednostki są owczarki niemieckie i owczarki belgijskie. Każdy z czworonogów musi raz w roku przejść test i zaprezentować swoje umiejętności przed instruktorami z Zakładu Kynologii Policyjnej. Kursy przechodzą również ich przewodnicy.

Czworonożni funkcjonariusze w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu, mówi Mateusz Skorzybód, przewodnik psa służbowego w KMP w Kaliszu

Slang policyjny. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: