policja

i

Autor: Fb Wielkopolska Policja

Na sygnale

Chcesz zostać detektywem? Ruszyła rekrutacja do poznańskiej policji

2024-04-10 11:13

Właśnie rusza rekrutacja do poznańskiej policji! Chcesz pracować i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców? To właśnie misja dla Ciebie! Na kandydatów czeka osiem etapów rekrutacji. Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać się do policji?

Zostań śledczym w poznańskiej policji!

Poznańska policja rozpoczyna rekrutację w swoje szeregi. Co ciekawe - poszukiwane są także osoby na stanowisko śledczych! - Jesteś spostrzegawczy i dociekliwy? Posiadasz wykształcenie wyższe? Rozpocznij swoją służbę jako śledczy! Jesteś gotowy podjąć wyzwanie? Mamy dla Ciebie miejsce w służbie kryminalnej w pionie dochodzeniowo – śledczym w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu! - informują poznańscy policjanci.

Kto może pełnić służbę w policji?

  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
  • nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej wykształcenie średnie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
  • Ponadto, osoby podlegające ewidencji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Rekrutacja do policji: Jak się zgłosić? Jak wygląda?

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby mogą zgłaszać się osobiście: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 w gmachu Komendy Miejskiej/Powiatowej Policji właściwej według miejsca zamieszkania kandydata lub w Zespole Doboru Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu budynek przy ul. Kochanowskiego 15.

Formularz kwestionariusza osobowego i ankiety bezpieczeństwa można otrzymać w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i każdej komendzie miejskiej/powiatowej policji na terenie województwa wielkopolskiego lub pobrać ze strony internetowej: www.wielkopolska.policja.gov.pl.

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Chcesz zostać detektywem? Ruszyła rekrutacja do poznańskiej policji