Calisia Triathlon

i

Autor: fot. organizatorzy, Calisia Triathlon Jeden z etapów to zawody pływackie w Prośnie

Calisia Triathlon na koniec wakacji. “Zawodnicy są głodni rywalizacji”

2020-07-09 9:09

To już druga edycja tego wydarzenia w Kaliszu. Calisia Triathlon odbędzie się 30 sierpnia. To prawdziwy sprawdzian wytrzymałości. Organizatorzy spodziewają się nawet kilkuset zawodników. Zapisy już ruszyły. Rok temu wystartowało 600 osób.

Pierwsza edycja triathlonu odbyła się na dystansach1/4 (indywidualnie i w sztafecie) i 1/8 ironman. W tym roku ma być podobnie, mimo że sezon jest wyjątkowy, a wiele imprez triathlonowych przeniesiono na przyszły rok.

Podobnie jak w zeszłym roku zawody będą przebiegać w okolicach Aquaparku Kalisz oraz Stadionu Miejskiego przy Wale Matejki. – Etap pływacki w Prośnie, zaś biegowy wzdłuż jej brzegów. Etap kolarski odbędzie się, tak jak w zeszłym roku: w kierunku Turku – informują organizatorzy wydarzenia. – II edycja Calisia Triathlon to kolejna porcja atrakcji od pokazu flyboard, aż po rozbudowaną strefę expo, a wszystko z zasadami dystansu społecznego.

Pełna emocji rywalizacja musi być także bezpieczna, dlatego triathlon odbędzie się z zachowaniem reżimu epidemiologicznego I pod nadzorem odpowiednich służb.

-  Pandemia zamknęła nie tylko imprezy sportowe, ale także cykl treningowy zawodników – podkreśla Szymon Sobczak, przedstawiciel organizatora. – Triathloniści są głodni ścigania się i rywalizacji. Pamiętajmy jednak, że zagrożenie epidemiologiczne wcale nie minęło. Bierzemy to pod uwagę i w organizacji naszej imprezy zaostrzamy środki bezpieczeństwa, ochrony osobistej i układamy harmonogram imprezy zgodny z wytycznymi służb odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo sanitarne. Innymi słowy – nasza impreza będzie bezpieczna – dodaje Sobczak.

Zapisy są już otwarte, na stronie www.triathlonkalisz.pl.

Rusza modernizacja stadionu w Płocku

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?