Budżet Obywatelski w Kaliszu 2021

i

Autor: Urząd Miasta w Kaliszu W ramach Budżetu Obywatelskiego w Kaliszu powstawały m.in. place zabaw

Budżet Obywatelski 2021: projekty kaliszan w weryfikacji. Głosowanie w październiku

2020-08-18 14:49

136 projektów zgłoszonych. Ile faktycznie się nadaje — to się okaże po weryfikacji. Urząd Miasta w Kaliszu sprawdza właśnie wnioski złożone do Budżetu Obywatelskiego 2021.

Wśród zgłoszeń przeważają propozycje osiedlowe, dla najbliższej okolicy. To m.in. wydarzenia kulturalne czy tworzenie i rozwijanie terenów zielonych. Weryfikacja projektów potrwa do 18 września.

Urzędnicy muszą sprawdzić m.in., czy dany pomysł będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla wybranej grupy. To znaczy, że weryfikacji mogą nie przejść m.in. projekty inwestycji w przedszkolach i szkołach, dostępnych praktycznie tylko dla uczniów danej placówki.

Głosowanie mieszkańców ruszy w połowie października.

Do podziału jest 3 700 000 zł, to o 1 300 000 mniej niż rok wcześniej. 400 000 zł ma być przeznaczonych na ogólnomiejskie projekty zielone.

W tym roku kaliszanie złożyli do Budżetu Obywatelskiego mniej projektów, niż choćby rok wcześniej. W 2019 było to 175 wniosków, teraz  o blisko 40 mniej.

Urząd nadal nie wykonał kilkunastu zadań z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego, na realizację czeka m.in. wykonanie napisu „Miło cię widzieć w Kaliszu” na Moście Bernardyńskim czy ustawienie figury słonia  — symbolizującego dobre relacje Kalisza z miastem Hamm w Niemczech — na rondzie Unii Europejskiej.

Zdejmują asfalt by posadzić drzewa