Wśród zgłoszeń przeważają propozycje osiedlowe, dla najbliższej okolicy. To m.in. wydarzenia kulturalne czy tworzenie i rozwijanie terenów zielonych. Weryfikacja projektów potrwa do 18 września.
Urzędnicy muszą sprawdzić m.in., czy dany pomysł będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla wybranej grupy. To znaczy, że weryfikacji mogą nie przejść m.in. projekty inwestycji w przedszkolach i szkołach, dostępnych praktycznie tylko dla uczniów danej placówki.
Głosowanie mieszkańców ruszy w połowie października.
Do podziału jest 3 700 000 zł, to o 1 300 000 mniej niż rok wcześniej. 400 000 zł ma być przeznaczonych na ogólnomiejskie projekty zielone.
W tym roku kaliszanie złożyli do Budżetu Obywatelskiego mniej projektów, niż choćby rok wcześniej. W 2019 było to 175 wniosków, teraz o blisko 40 mniej.
Urząd nadal nie wykonał kilkunastu zadań z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego, na realizację czeka m.in. wykonanie napisu „Miło cię widzieć w Kaliszu” na Moście Bernardyńskim czy ustawienie figury słonia — symbolizującego dobre relacje Kalisza z miastem Hamm w Niemczech — na rondzie Unii Europejskiej.
Polecany artykuł: