Budżet Obywatelski w Kaliszu 2021

i

Autor: Urząd Miasta w Kaliszu W ramach Budżetu Obywatelskiego w Kaliszu powstawały m.in. place zabaw

Budżet Obywatelski 2021: projekty kaliszan w weryfikacji. Głosowanie w październiku

2020-08-18 14:49

136 projektów zgłoszonych. Ile faktycznie się nadaje — to się okaże po weryfikacji. Urząd Miasta w Kaliszu sprawdza właśnie wnioski złożone do Budżetu Obywatelskiego 2021.

Wśród zgłoszeń przeważają propozycje osiedlowe, dla najbliższej okolicy. To m.in. wydarzenia kulturalne czy tworzenie i rozwijanie terenów zielonych. Weryfikacja projektów potrwa do 18 września.

Urzędnicy muszą sprawdzić m.in., czy dany pomysł będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko dla wybranej grupy. To znaczy, że weryfikacji mogą nie przejść m.in. projekty inwestycji w przedszkolach i szkołach, dostępnych praktycznie tylko dla uczniów danej placówki.

Głosowanie mieszkańców ruszy w połowie października.

Do podziału jest 3 700 000 zł, to o 1 300 000 mniej niż rok wcześniej. 400 000 zł ma być przeznaczonych na ogólnomiejskie projekty zielone.

W tym roku kaliszanie złożyli do Budżetu Obywatelskiego mniej projektów, niż choćby rok wcześniej. W 2019 było to 175 wniosków, teraz  o blisko 40 mniej.

Urząd nadal nie wykonał kilkunastu zadań z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego, na realizację czeka m.in. wykonanie napisu „Miło cię widzieć w Kaliszu” na Moście Bernardyńskim czy ustawienie figury słonia  — symbolizującego dobre relacje Kalisza z miastem Hamm w Niemczech — na rondzie Unii Europejskiej.

Zdejmują asfalt by posadzić drzewa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE