bełchatów. policja bok

i

Autor: rr

Blisko 30 policjantów z Krotoszyna z koronawirusem. To nie wszystkie wyniki testów

2020-04-14 12:38

27 policjantów i dwóch pracowników cywilnych z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie z koronawirusem. Jednostka od ponad tygodnia jest zamknięta. Nad bezpieczeństwem w mieście i powiecie czuwa 40 funkcjonariuszy z Ostrowa Wielkopolskiego i Poznania.

Po tym, jak okazało się, że u kilku funkcjonariuszy wyniki testów na COVID-19 były pozytywne, komenda została zamknięta, a wszyscy pracownicy wysłani na kwarantannę. Wyniki  kolejnych badań spływają i wskazują na blisko 30 zakażonych.

-- Dane z Sanepidu wskazują obecnie na 27 zarażonych policjantów i dwóch pracowników cywilnych. Wszyscy są w dobrym stanie. Przebywają w domach i są pod stałą kontrolą. Żadna osoba nie trafiła do szpitala — mówi Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Komendy Policji w Poznaniu.


Liczba zakażonych może się zwiększyć, bo nie wszystkie wyniki są znane.

A powiat krotoszyński to obecnie największe ognisko COVID-19 w Wielkopolsce. Zakażonych zostało już 169 mieszkańców, zmarło 14.

Opustoszały Kalisz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE