Biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek. Co działo się w 2023 roku w kaliskiej bibliotece?

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

BIBLIOTEKA

Biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek. Co działo się w 2023 roku w kaliskiej bibliotece?

2024-03-11 15:30

Biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek. Przekonuje o tym Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. Czytelnia chętnie angażuje się w różne projekty. W minionym 2023 roku zorganizowano blisko 1000 wydarzeń.

Działo się w minionym roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. W ciągu roku udało się zorganizować prawie 1000 różnych wydarzeń. Były to m.in. konkursy, spotkania, wykłady, czy wystawy. To jednak nie wszystko. Czytelnia w zeszłym roku przygotowała dwa duże projekty. Jeden z nich dotyczył Powstania Styczniowego Gloria Victis, w ramach którego powstała gra terenowa.

W ten sposób z tej gry uczniowie mogą korzystać do tej pory. To była gra, która pokazywała wszystkie kaliskie aspekty zrywu roku 1863 – mówi Robert Kuciński, dyrektor asnykowej czytelni.

Drugi projekt związany był z działalnością Społecznego Archiwum Kaliszan.

Projekt pn. „Każde pokolenie ma własny czas” w ramach, którego uczyliśmy młodzież, w jaki sposób realizować rozmowy ze świadkami historii. To nie tylko z ludźmi, którzy rzeczywiście brali udział w działaniach wojennych, ale po prostu z najbliższymi. Jak rozmawiać z babcią, z dziadkiem o przeszłości, jak to rejestrować i zostawiać tego typu dokumenty audio i wideo w archiwach – dodaje Robert Kuciński.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu ma 11 filii.

QUIZ: jak zapiszesz te wyrazy? Sprawdź, czy dałbyś sobie radę z Dyktandem Krakowskim

Pytanie 1 z 15
Która forma zapisu poniższego słowa jest poprawna?