biała

i

Autor: pixabay

Będzie można bezpłatnie się przebadać - w Kaliszu odbędzie się kolejna BIAŁA SOBOTA

2024-05-07 8:36

Kolejna Biała Sobota w Kaliszu. Odbędzie się ona już 11 maja w Ośrodku Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Kaliszu. Mieszkańcy będą mogli wykonać różne bezpłatne badania m.in zmierzyć poziom cukru, wysokość ciśnienia czy zrobić spirometrię.

Będzie można bezpłatnie się przebadać. W Kaliszu odbędzie się kolejna Biała Sobota. Wszystko dziać będzie się 11 maja w hali Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Kaliszu. Tym razem mieszkańcy miasta mogą skorzystać z badań np. spirometrycznych, cukru czy ciśnienia. Będzie także instruktaż usuwania kleszcza, alko i narkogogle, a także konsultacje dietetyczne i dotyczące wad postawy. Specjaliści pokażą także jak wykonać samobadanie piersi, a także wykonają RTG płuc. Wydawane będą również karty EKUZ czyli Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Taki dokument warto mieć kiedy jedzie się zagranicę zarówno na urlop, jak i do pracy.

Białe Soboty w Kaliszu cieszą się dużym zainteresowaniem. Na każde spotkanie przychodzi wielu kaliszan - mówi Krystian Kinastowski, prezydent miasta.

Niektóre badania kosztują 100 czy 200 złotych. Myślę więc, że dla każdego to jest bardzo dobra oferta, że może przyjść i z takich badań bezpłatnie skorzystać. My widzimy, że ten program cieszy się dużą popularnością. Czasami do niektórych badań są kolejki.

Biała Sobota odbędzie się w hali OSRiR przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu już 11 maja w godzinach od 10 do 14.

biała

i

Autor: kalisz.pl
Sonda
Korzystałeś/aś kiedyś z badań w ramach "Białej Soboty"?