kpr

i

Autor: Arged Rebud KPR Ostrovia/fb

piłka ręczna

Arged Rebud KPR Ostrovia : derby po raz trzeci!

2024-04-16 6:10

Trzecie Derby Wielkopolski w piłce ręcznej w tym sezonie. Już w niedzielę 21 kwietnia w Hali Arena w Kaliszu znów naprzeciw siebie staną szczypiorniści Arged Rebud KPR Ostrovii i Energii MKS-u Kalisz. To po wczorajszej porażce kaliszan z Górnikiem Zabrze w drugim ćwierćfinałowym meczu fazy play-off. Kciuki za ostrowian trzyma Radio Eska!

Taki scenariusz pojawił się już na początku fazy play-off. Choć, jak to w sporcie bywa, tak naprawdę wszystko mogło się wydarzyć. Co pokazał chociażby ostatni mecz ostrowskiej drużyny, która była blisko sensacji i pokonania wicelidera tabeli Orlen Wisłę Płock. Nie udało się i ostrowianie nie znaleźli się ścisłej czwórce w tabeli. Podobnie kaliszanie, którzy w poniedziałek przegrali drugi ćwierćfinałowy mecz z Górnikiem Zabrze.

Takie wyniki doprowadziły do trzecich w tym sezonie Derbów Wielkopolski. Już w najbliższą niedzielę - 21 kwietnia - kaliszanie i ostrowianie znów staną naprzeciw siebie i będą walczyć o wygraną. Bój szykuje się zacięty bo zwycięzca niedzielnego meczu powalczy o 5 lub 6 miejsce na koniec sezonu. Przegrany o 7 lub 8.

W pierwszym w tym sezonie meczu KPR-u i MKS-u - w listopadzie ubiegłego roku - to kaliszanie cieszyli się z wygranej, a ostrowianie schodzili z boiska z mocno spuszczonymi głowami - spotkanie rozegrane w Kaliszu skończyło się wynikiem 28 do 22 dla gospodarzy. W meczu numer 2 - rozegranym na koniec rundy zasadniczej w Ostrowie -  to szczypiorniści KPR-u świętowali zwycięstwo: 27 do 24.

Jak będzie w niedzielę 21 kwietnia? Trzeba przekonać się na miejscu. Obecność OBOWIĄZKOWA!

Początek meczu w Kaliszu w Hali Arena o godzinie 18.00.

Medialnym partnerem ostrowskiego zespołu jest Radio Eska.

QUIZ. Przyjrzyj się dobrze. To, co zobaczysz zdradzi, czy jesteś lubiany i można Ci zaufać. Test obrazkowy

Pytanie 1 z 7
Co widzisz na tym obrazku?
Przyjrzyj się dokładnie. To, co ujrzysz wyjawi, czy masz wyjątkową osobowość. Tylko wybrańcy są w stanie dostrzec ten szczegół. Test obrazkowy
Źródło: Arged Rebud KPR Ostrovia : derby po raz trzeci!