8 milionów złotych dofinansowania z Polskiego Ładu dla Kalisza na budowę kortów tenisowych

i

Autor: maraj

8 milionów złotych z Polskiego Ładu dla Kalisza na budowę kortów tenisowych

2022-07-18 20:41

W Kaliszu będą korty tenisowe z prawdziwego zdarzenia. Miasto na ten cel otrzymało 8 milionów złotych dofinansowania z programu Polski Ład. Korty powstaną na terenie parku w Szczypiornie.

W tej edycji programu Polski Ład o wsparcie mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarach których znajdowały się zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. W Kaliszu nowoczesna hala tenisowa powstanie przy ul. Potulnej.

W skali całego kraju samorządy wzmocniono na kwotę blisko 4 miliardów złotych. Przede wszystkim należy podkreślić wyjątkowe znaczenie właśnie tych inwestycji na obszarach, które zostały w III Rzeczpospolitej zaniedbane. Te obszary, które potrzebują rewitalizacji, które potrzebują wsparcia, a potrzebują ich przede wszystkim mieszkańcy, którzy tam mieszkają, zasługują na to, żeby żyć w nowoczesnej ojczyźnie. Dlatego my staramy się, aby zrównoważony, dynamiczny rozwój całego kraju następował we wszystkich obszarach. Na terenie Szczypiorna powstanie kort tenisowy, który będzie rozwijał młode pokolenia.

Mówi Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Zdaniem prezydenta Kalisza, Krystiana Kinastowskiego zapotrzebowanie na tego typu obiekt sportowy jest duże. Mimo, że władze miasta nie przeprowadzały żadnych konsultacji społecznych z mieszkańcami. Według włodarzy nikt nie zgłaszał uwag, co do powstania takiego obiektu.

Jeżeli chodzi o tenis ziemny to Kalisz był miastem, w którym nie było możliwości uprawiania tego sportu na odpowiednim poziomie, chociażby w okresach jesiennych, zimowych i wczesnowiosennych. Dzięki tej inwestycji będziemy w stanie taki obiekt w Kaliszu wybudować.

Mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

W ramach inwestycji powstanie hala tenisowa na trzy korty (o nawierzchni z licencją ITF typu System TNS Mapecoat comfort Multisport) wraz z połączonym z halą dwukondygnacyjnym budynkiem zaplecza, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt zyska wyposażenie w odpowiedni sprzęt i urządzenia.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams