Edukacja

400 funkcjonariuszy zakończyło studia w Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu

2024-05-24 10:03

400 funkcjonariuszy zakończyło studia. Wczoraj (23.05) w kampusie mundurowym Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu odbyło się oficjalne zakończenie studiów na kierunku penitencjarystyka dla kandydatów na oficerów Służby Więziennej.

Akademia Wymiaru Sprawiedliwości zastąpiła Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej prawie 6 lat temu. 

Od tego czasu rozwinęliśmy się zarówno w wymiarze infrastrukturalnym jak i akademickim [..]. Wiem i Państwo też wiedzą, ze opinie o uczelni są bardzo różne. Jest ich tyle, ilu jest nas. Jednakże pamiętajcie Państwo, że rozwój uczelni służby więziennej to rozwój całej formacji. Pamiętajcie Państwo, że uczelnia to nowy wymiar nadania prestiżu Państwa służbie innej niż jednostka stricte zawodowa. Pamiętajcie o tym drodzy Funkcjonariusze, że jesteście trzecią największą formacją mundurową w kraju i zasługujecie na to, żeby mieć własną uczelnię - zwrócił się do studentów rektor - komendant AWS Michał Sopiński.

Wczoraj także Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, że przygotowało projekt ustawy, który dotyczy zmian w AWS, bo funkcjonowanie placówki - według resortu - budzi dużo zastrzeżeń. O tym w kolejnym naszym artykule. 

Sonda
Czy prace społeczne są skuteczniejszą karą niż więzienie?