4-letnia Michalina z Kalisza walczy z rakiem. Potrzebne jest 300 tysięcy złotych na leczenie dziewczynki

i

Autor: archiwum prywatne 4-letnia Michalina z Kalisza walczy z rakiem.

4-letnia Michalina z Kalisza walczy z rakiem. Potrzebne jest 300 tysięcy złotych na leczenie dziewczynki

2020-05-04 16:14

300 tysięcy złotych - taka kwota jest potrzebna na leczenie 4-letniej Michaliny z Kalisza, podopiecznej Fundacji Bread of Life. U dziewczynki zdiagnozowano nowotwór złośliwy nerki. Teraz czeka ją długie i kosztowne leczenie, które niestety nie jest refundowane przez NFZ.

Michalina ma cztery lata i mieszka w Kaliszu. Dwa lata temu zmarła jej mama. Dziewczynką opiekuje się tata i babcia. W grudniu ubiegłego roku u Michaliny lekarze zdiagnozowali nowotwór złośliwy nerki. Od tamtej pory dziecko przebywa w szpitalu w Poznaniu. Czterolatkę czeka operacja i kosztowne leczenie.

Dostaliśmy zaświadczenie od lekarza prowadzącego, który prowadzi  całą procedurę związaną z chemioterapią, że lek i leczenie nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Koszt jednego protokołu bo tak to się fachowo nazywa, wynosi 100 tysięcy złotych, a potrzebne są takie trzy.

Mówi Tomasz JEŻYK  z fundacji Bread of Life, która organizuje zbiórkę dla Michaliny. 

Na ten moment udało się zebrać ponad 40 tysięcy złotych, a potrzebne jest jeszcze prawie 260 tysięcy.


Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki znajdziecie TUTAJ: https://www.zostananiolem.pl/campaigns/moje-zycie-zostalo-wycenione-na-300-tys-zl/

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE