kks kalisz

Autor: KKS Kalisz

Zwycięski remis KKSu Kalisz!

2022-08-17 9:37

KKS Kalisz w 6. kolejce eWinner II ligi wywalczył bardzo cenny remis z drużyną GKSu Jastrzębie na obcym terenie.

Ważny punkt “Trójkolorowi” wywalczyli w 6. kolejce eWinner 2. ligi. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego zremisowali na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie 1:1, co biorąc pod uwagę wydarzenia w meczu, można uznać za dobry rezultat. KKS, od 7. minuty, grał w osłabieniu, a w końcówce starcia, Maciej Krakowiak wybronił podyktowanego dla gospodarzy karnego.

W wyjściowej jedenastce KKS-u znalazło się aż 4 młodzieżowców – Kasjan Lipkowski, Mateusz Wysokiński, Wiktor Smoliński i Kamil Koczy. Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli zawodników Dumy Kalisza. W 7. minucie Daniel Kamiński faulował przed polem karnym jednego z rywali. Arbiter Kornel Paszkiewicz nie wahał się i od razu pokazał kakaesiakowi czerwoną kartkę.

Ofensywna postawa podopiecznych Bartosza Tarachulskiego zaprocentowała kolejną, składną akcją po przerwie. W polu karnym faulowany był Piotr Giel. Jedenastkę, w 52. minucie, wykorzystał Nestor Gordillo. Z prowadzenia 1:0 “Trójkolorowi” nie cieszyli się jednak długo. Gospodarze wyrównali dwie minuty później, wykorzystując okazję z rzutu rożnego.

KKS zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli, a następny mecz już w sobotę - 20 sierpnia, z Pogonią Siedlce na Stadionie Miejskim w Kaliszu.