Paweł Ozga i Robert Trzęsała, prezes KKS Kalisz

i

Autor: fot. KKS Kalisz, Facebook Paweł Ozga i Robert Trzęsała, prezes KKS Kalisz

piłka nożna

Ze Szczecina do Kalisza. Nowy trener Trójkolorowych

2023-06-26 9:23

Kakaesiacy z nowym trenerem. Dumę Kalisza poprowadzi Paweł Ozga. Poprzednio szkolił rezerwy Pogoni Szczecin. W Kaliszu będzie pracował przez najbliższe dwa sezony. Treningi z nowym szkoleniowcem ruszają już dzisiaj, 26 czerwca.

Do tej pory Paweł Ozga prowadził piłkarzy z zachodniopomorskiego. Pracuje od lat 90. Zaczynał w Salosie Szczecin, gdzie przez 13 lat prowadził grupy młodzieżowe. Później trenowal seniorów w Pomorzaninie Przybiernów, Vinecie Wolin i Świcie Szczecin.

Od 2019 roku współpracował z Pogonią Szczecin, najpierw z tamtejszą akademią piłkarską, a następnie trenował drugą drużynę ekipy z ekstraklasy.

Paweł Ozga ma licencję UEFA A i jest w trakcie kursu UEFA PRO.

Z kolei kilka dni temu kontrakt z kaliskim klubem przedłużył Eryk Woźniak – nadal będzie kierownikiem drużyny.

Ten sezon KKS Kalisz zakończył na 7. miejscu eWinner 2. ligi. Po urlopie piłkarze wracają do treningów. 26 czerwca rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu – już pod okiem nowego trenera. Pierwszy sparing zagrają natomiast 5 lipca ze Śląskiem Wrocław. Potyczki ligowe startują 22 lipca.

Partnerem medialnym drużyny KKS Kalisz jest radio Eska.

QUIZ: Jakim piłkarzem jestem? Prawdziwi fani piłki nożnej zdobędą przynajmniej 90%!

Pytanie 1 z 10
Na Mistrzostwach Świata w 2006 roku uderzyłem głową Marco Materazziego. Kim jestem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE