Oddział chorób wewnętrznych szpitala w Kaliszu zamknięty

i

Autor: fot. Mirosława Zybura Pacjent z koronawirusem leczony był na oddziale chorób wewnętrznych szpitala w Kaliszu

Zamknięty jeden z oddziałów szpitala w Kaliszu. Był tam pacjent z koronawirusem

2020-03-25 11:44

Oddział Chorób Wewnętrznych szpitala w Kaliszu (wielkopolska) zamknięty - przez pacjenta z koronawirusem. Mężczyzna był tam leczony od trzech dni, z początku nie podejrzewano że jest zarażony. Teraz cały oddział jest na kwarantannie - zarówno lekarze, pielęgniarki, jak i pacjenci.

Pacjenta przyjęto 22 marca na oddział chorób wewnętrznych. Wcześniej był przyjęty na SOR. Wszystkie badania, w tym tomografia komputerowa, nie wskazywały na zakażenie koronawirusem. Dzień później zdecydowano jednak o zrobieniu testu. Wyniki przyszły dopiero dzisiaj - testy są dodatnie. Dlatego cały oddział jest teraz na kwarantannie i pod nadzorem sanepidu. Nie wiadomo na razie, ilu pracowników i pacjentów to dotyczy.

Dyrekcja szpitala przesłała do mediów komunikat w tej sprawie, w którym czytamy m.in.: "takie sytuacje, niestety, mimo stosowanych zabezpieczeń, wdrożonych i obowiązujących procedur mogą się zdarzać. Ważne, aby w miarę możliwości reagować na nie błyskawicznie i minimalizować skutki, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo pacjentom i personelowi".