Zakończenie wakacji z klasykami w Kaliszu [ZDJĘCIA]

2021-08-30 13:00

To było prawdziwe kulturalne zakończenie wakacji z klasykami. W minioną sobotę i niedzielę na placu przy Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprezentowały się motoryzacyjne perełki. Oprócz tego było sporo atrakcji. W tym koncerty, występy taneczne, animacje. W trakcie wydarzenia odbyły się licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony dla dwójki podopiecznych Fundacji POMAGAJ dzieciom: Julki Jarzembkiej i Szymona Oliwieckiego.

Kulturalne zakończenie wakacji z klasykami już za nami. To były dwa dni pełne atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło występów artystycznych, tanecznych i animacji dla dzieci. W sobotni wieczór na scenie zaprezentowały się rockowe zespoły: Side of mind oraz Tacy nie Inni. W niedzielę można było wziąć udział w warsztatach, które poprowadzili pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka. A ci, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat pszczół mogli porozmawiać z pszczelarką Aleksandrą Nowacką.

Mamy warsztaty z kaligrafii. Kasia Michalska prezentuje jak  malować auta, a właściwie autka, bo jest to akcja skierowana do  młodszych. Mamy malowanki, wyklejanki. Jest zainteresowanie naszymi warsztatami.

Mówi Mateusz Halak, z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu.

A miłośnicy zabytkowych samochodów mieli na czym zawiesić oko.

Przez całe dwa dni mogliśmy zobaczyć blisko 50 pojazdów z lat 1925-1990 i kilka old-timerów. Najstarszym autem okazał się Citroen ACV z 1928 roku, który jest jedyny w naszej okolicy. Oprócz tego peugeoty, piękne syrenki, fiaty 126p.

Mówi Grzegorz Tomaszewski, jeden z organizatorów wydarzenia.

Podczas imprezy odbyły się liczne licytacje, z których dochód zostanie przekazany na leczenie Julii Jarzembskiej i Szymona Oliwieckiego, podopiecznych Fundacji POMAGAJ dzieciom. Julia Jarzembska – to jedna z 9 dziewczynek w Polsce chorująca na padaczkę lekooporną, spowodowaną mutacją genu PCDH19. Szymon Oliwiecki zmaga się z ciężką postacią padaczki opornej na leczenie.

Patronem medialnym wydarzenia było Radio Eska.