Wybiorą największą wielkopolską pyrę i najpyszniejsze danie z pyry

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

KONKURS

Wybiorą największą wielkopolską pyrę i najpyszniejsze danie z pyry

2023-11-17 18:09

W sobotę, 18 listopada odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu pn. „Na największą wielkopolską pyrę oraz potrawę z pyry”. Konkurs już po raz 3. organizuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Impreza odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Liskowie.

Przedsięwzięcie ma na celu kultywowanie regionalnych tradycji kulinarnych, uczczenie zbiorów oraz integrację i zaangażowanie społeczności w wydarzenia. Ponadto pokreślone zostanie znaczenie pyry (ziemniaka), która od lat stanowi wizytówkę Wielkopolski.

Na zgłoszenia największych pyr będziemy czekali w sobotę od 12:00 do 14:00. Oprócz tego będzie również konkurs na potrawę z pyry. Zgłosiło się 75 kół gospodyń wiejskich, które przygotowały przepyszne potrawy. Myślę, że warto zobaczyć, co można przyrządzić z pyry – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Podczas imprezy organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m. in. degustacje potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich oraz występy artystyczne. Początek o 12.00. Wstęp wolny.

Wybiorą największą wielkopolską pyrę i najpyszniejsze danie z pyry

i

Autor: organizatorzy

Quiz. Ziemniaki, pyry, kartofle. Każdy Polak powinien to wiedzieć

Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzą ziemniaki?