wolica

i

Autor: radio eska

WOLICA znów jednoimienna! Kolejne łóżka covidowe w regionie. Jest decyzja wojewody!

2020-10-15 14:50

Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy pod Kaliszem ZNÓW jednoimienny. Od soboty 17 października. Taka jest decyzja wojewody wielkopolskiego ogłoszona podczas dzisiejszej konferencji prasowej. To 120 łóżek dla zakażonych koronawirusem. ALE kolejne łóżka covidowe pojawią się także w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim, który ma ich obecnie 35, w tym pięć intensywnej terapii. Łóżka dla chorych na COVID - 19 będą także w szpitalu powiatowym w Kępnie.

Wszystkie nowe łóżka mają zostać uruchomione  w ciągu tygodnia. Jak mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk - w całej Wielkopolsce pojawi się ponad 300 nowych łóżek dla chorych na COVID 19. Obecnie jest ich ponad 800. Będzie ponad TYSIĄC.

Obecnie wolnych jest niewiele ponad 160. A że zakażeń przybywa w bardzo szybkim tempie, to potrzebne są szybkie decyzje.

Szpitale już przygotowują się do zmian.

Obecnie Szpital w Wolicy organizuje transport dla swoich pacjentów z chorobami nowotworowymi i pulmonologicznymi. 12 chorych z Wolicy do jutra najprawdopodobniej zostanie przewiezionych do szpitala w Kaliszu (pacjenci onkologiczni) oraz do Konina (pacjenci pulmonologiczni). Pozostali pacjenci zostali wypisani ze szpitala po zakończonym leczeniu chorób pulmonologicznych. Ponownie będzie zamknięta rehabilitacja oddechowa. W sobotę wg planów i informacji szpital w Wolicy ma być gotowy na przyjęcie pacjentów z Covid-19.We wtorek w przyszłym tygodniu o godzinie 13.00 przed szpitalem w Wolicy zostanie zorganizowana konferencja prasowa w tej sprawie.

Podaje rzecznik placówki Wioletta Przybylska.

Szpital w Wolicy będzie po raz drugi przekształcony na szpital jednoimienny. Poprzednie przekształcenie i funkcjonowanie szpitala jednoimiennego w Wolicy trwało od 20 kwietnia do 30 czerwca 2020 roku.

Studenci AGH pokazali swoje talenty