Urząd Miasta przy ul. Kościuszki przeszedł modernizację

i

Autor: Kancelaria Prezydenta Miasta Urząd Miasta Kalisza przy ul. Kościuszki jest po modernizacji

Urząd Miasta przy ul. Kościuszki przeszedł modernizację

2022-01-19 13:32

Budynek Urzędu Miasta Kalisza przy ulicy Kościuszki przeszedł modernizację. To jedna z 6 inwestycji w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej”. W Kaliszu projekt obejmuje 2 budynki: Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 przy ul. Kordeckiego.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. 

W budynku Urzędu Miasta w ramach prac wymieniono okna, parapety okienne i instalację odgromową, docieplono ściany piwnicy i stropodach. Na trzecim i czwartym piętrze budynku zamontowana została klimatyzacja, zainstalowano też wentylację mechaniczną z rekuperacją w budynku. Wewnątrz zamontowano energooszczędne oświetlenie podstawowe i awaryjne. Na ścianach zewnętrznych pojawiły się skrzynki lęgowe dla ptaków, a na dachu ze względów ekologicznych i ekonomicznych instalacja fotowoltaiczna.

Informuje Urząd Miasta Kalisza.

Wartość tej inwestycji to prawie 2 miliony złotych.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Ledwie1 osoba na 10 zdobędzie komplet. Może to właśnie ty?

Pytanie 1 z 10
W którym państwie przez lata rządził Enver Hoxha?