wiadukt

i

Autor: Google Maps

Drogi

Umowa na remont Rzymskiej i Częstochowskiej w Kaliszu podpisana. Kiedy drogowcy ruszą z pracami?

2024-04-08 10:47

To bardzo ważna drogowa inwestycja w Kaliszu. I już niedługo, bo 12 kwietnia czyli w najbliższy piątek plac budowy zostanie przekazany drogowcom. A mowa o remoncie ulic Częstochowskiej i Rzymskiej w Kaliszu.

Modernizowany ma być odcinek pomiędzy rondem na Trakcie Wieluńskim, a ulicą Antyczną. Miasto właśnie podpisało umowę z wykonawcą. Ten ma dokładnie 550 dni na wykonanie prac. To oznacza, że kierowcy z utrudnieniami w tym miejscu będą musieli liczyć się do aż października 2025 roku. Oczywiście o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ten remont dla drogowców będzie wyzwaniem.

Szeroko zakrojona inwestycja przewiduje wykonanie nowej konstrukcji jezdni i przebudowę wiaduktu kolejowego w ten sposób, by mogły pod nim przejeżdżać także wyższe samochody. Prace prowadzone będą przy utrzymaniu ruchu pociągów. Inwestycja obejmuje także budowę ścieżek rowerowych, przebudowę zjazdów na posesje i zatok autobusowych, a także uzupełnienie kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Powstanie nowe oświetlenie uliczne. Teren zostanie obsadzony zielenią - informuje miasto Kalisz.

To bardzo ważna inwestycja, która nie tylko poprawi komfort i bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, ale również otworzy inwestycyjnie południową część Kalisza – dodaje prezydent Krystian Kinastowski.

Plac budowy zostanie przekazany drogowcom w najbliższy piątek - 12 kwietnia. Koszt inwestycji to ponad 42 miliony złotych. Samorząd pozyskał na jej realizację dofinansowanie rządowe w wysokości prawie 38,2 mln zł.

Sonda
Jak oceniasz WOT?