śmierć

i

Autor: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Kultura

"UMIERANKO" u Tarasina w Kaliszu - nowa wystawa rusza już 22 czerwca

2024-06-12 13:35

​O śmierci, motywach nieśmiertelności, obrzędach i przedmiotach towarzyszących rytuałom pogrzebowym - będzie najnowsza wystawa w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Wernisaż "Umieranka", bo tak zatytułowana jest wystawa odbędzie się już 22 czerwca.

Na najnowszej wystawie w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zobaczyć będzie można prace artystów młodego pokolenia. Do współpracy zaproszono Pawła Baśnika, Macieja Cholewy, Ewy Goly, Wiktorii Kucharczak, Katarzyny Olmy, Zuzy Piekoszewskiej, Maryny Sakowskiej oraz Mateusza Sarzyńskiego. Na wystawie prezentowane będzie malarstwo, rzeźba, tkaniny i różne instalacje artystyczne. Kuratorkami wystawy są Ida Dziublewska i Gabi Skrzypczak.

Na wystawie zostały zebrane i wyłonione wyobrażenia artystów młodego pokolenia dotyczące śmierci. Kuratorki pochyliły się nad tym, co fascynuje artystów w tematyce przemijania i zgonu oraz tym w jaki sposób artystki i artyści oswajają bądź przepracowują doświadczenia, lęki i fascynacje wynikające z fenomenu kresu życia. Zaproszeni do wystawy twórczynie i twórcy prezentują szeroki przekrój praktyk obcowania ze śmiercią - czytamy na stronie Tarasina.

Projekt pt. „Umieranko” został nagrodzony w 7. edycji Konkursu dla kuratorów Galerii Sztuki im. Jana Tarasina i otrzymał tym samym rekomendację do realizacji. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 22 czerwca o godzinne 19. Prace artystów będzie można podziwiać do 24 sierpnia.

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?