Ulica Śródmiejska w Kaliszu

i

Autor: fot. mir, eska.pl Modernizacja ul. Śródmiejskiej w Kaliszu

Ulica Śródmiejska w Kaliszu nieprzejezdna od 1 lutego

2021-01-27 10:42

Jeszcze większe utrudnienia na ulicy Śródmiejskiej w Kaliszu. Drogowcy przymierzają się do budowy separatora – urządzenia, które ma czyścić wody opadowe. To oznacza, że droga będzie nieprzejezdna przez kilka tygodni, a ruch samochodowy w śródmieściu będzie zmieniony.

Prace ruszą na początku lutego.

– Separator to urządzenie do podczyszczania wód opadowych i roztopowych, które spływają z ulicy i są kierowane do kanału Rypinkowskiego. Będzie to umieszczone w jezdni, bo tam nigdzie indziej nie ma miejsca i dlatego ulicę Śródmiejską na odcinku od ulicy Pułaskiego do Mostowej musimy wyłączyć z ruchu kołowego. Będzie wyznaczony objazd do alei Wolności. Będą stosowne tablice już na Rogatce, które będą wskazywały objazd do alei Wolności poprzez ulice Nowy Świat, Lipową, Ułańską i Bankową, most Trybunalski i ulica Kazimierzowska. Na moście Kamiennym odwrócimy ruch, żeby można było dojechać do ulicy Mostowej i tego drugiego odcinka Śródmiejskiej

– mówi Krzysztof Gałka, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Kaliszu.

Modernizacja ulicy Śródmiejskiej trwa od jesieni. W tym tygodniu drogowcy wrócili do pracy po ostatnich mrozach i opadach śniegu.