polcija ostrów

i

Autor: pixabay

WYpadek

Tragiczny wypadek pod Kaliszem. Policja ustala tożsamość ofiary

2023-09-02 9:45

Śmiertelne potrącenie na drodze krajowej pod Kaliszem. Kierowca osobówki, która uderzyła w mężczyznę, był trzeźwy. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku i ustala tożsamość ofiary.

Do tragedii doszło tuż przed godziną 22.00 w piątek na prostym ale i nieoświetlonym odcinku krajowej drogi nr 25 w Zbiersku. Samochód osobowy potrącił pieszego. Siła uderzenia była tak duża, że ciało zostało odrzucone na kilka metrów.

Na miejscu najpierw pojawili się strażacy, którzy rozpoczęli reanimację poszkodowanego. Potem resuscytację przejęli ratownicy medyczni.

Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letni kierowca forda potracił pieszego, który znajdował się na jezdni. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Na chwile obecna ustalamy tożsamość pieszego. Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia min. wykonywali oględziny, zabezpieczali ślady, przesłuchali również pierwszych świadków zdarzenia. Na miejscu obecny był również prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu – informuje nas Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskiej policji.

Kierowca forda w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Szczegóły dramatu wyjaśnia kaliska policja.

QUIZ dla doświadczonych kierowców, którzy znają przepisy ruchu drogowego

Pytanie 1 z 10
Czy autostradą można jechać z prędkością 30 km/h?