piłka

i

Autor: pixabay.com

To już w ten weekend! W Hali Arena odbędzie się Socca Heroes Calisia Castle!

2024-04-02 12:37

Socca na najwyższym światowym poziomie – do zobaczenia już 6 kwietnia w Hali Arena w Kaliszu. W sobotę do miasta nad Prosną przyjadą reprezentacje narodowe socca Niemiec, Anglii, Francji i Polski.

6 kwietnia w kaliskiej Hali Arena odbędzie się turniej Socca Heroes Calisia Castle. Socca – dla niewtajemniczonych – jest to sześcioosobowa piłka nożna, którą gra się na trawie. W sobotnim turnieju uczestniczyć będą reprezentacje narodowe socca Niemiec, Anglii, Francji, a także nasza, polska ekipa. Na ten turniej specjalnie tworzona jest murawa, która montowana będzie w Hali Arena.

Faktycznie - jeśli chodzi o sztuczną murawę to jedzie ona do nas z Hiszpanii. Jest specjalnie przygotowywana pod Halę Arena z zamysłem, a my głęboko w to wierzymy, że to się powiedzie, że będzie to impreza cykliczna. Dzisiaj mamy pierwszą edycję. Będzie to wydarzenie absolutnie przełomowe i uważamy, że Kalisz zasługuje na tego typu eventy. Możemy powiedzieć, że dziś jesteśmy najszybciej rozwijającym się ośrodkiem socca w Polsce - mówi organizator turnieju Krystian Dąbrowski.

Dodatkowo w wydarzeniu wezmą udział młodzi sportowcy z Akademii Piłkarskich z naszego regionu. 

Poza tym turniejem głównym mamy turniej Akademii Piłkarskich. Będą wszystkie akademie z Kalisza: Prosna Kalisz, Calisia, Akademia Piotra Reissa, KKS i AS Amber. Dodatkowo Stal Pleszew, Pogoń Nowe Skalmierzyce i Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Dla dzieci z akademii to niewątpliwie duże wydarzenie - dodaje Krystian Dąbrowski.

Impreza rozpoczyna się w sobotę o godzinie 13:00 w Hali Arena. Wstęp dla kibiców jest wolny. Medialnym partnerem tego sportowego wydarzenia jest radio Eska.

plakat

i

Autor: Socca Heroes Calisia Castle

Polecany artykuł:

BM STAL przegrywa we Wrocławiu
Sonda
Czy na EURO 2024 polscy piłkarze wyjdą z grupy i awansują do 1/8 finału?