Konkurs

To jeden z najlepszych policjantów w Wielkopolsce - na co dzień pracuje w kaliskiej komendzie

2024-05-22 10:27

Kalisz ma jednego z najlepszych policjantów w Wielkopolsce. To asp. Kamil Lichtarowicz z Wydziału Ruchu Drogowego kaliskiej komendy. Mundurowy wziął udział w Konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”, do którego dostało się 33 funkcjonariuszy z naszego województwa.

Kaliski policjant wśród najlepszych w Wielkopolsce. Asp. Kamil Lichtarowicz, bo właśnie o nim mowa - wziął udział w Konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”, do którego dostało się 33 funkcjonariuszy z naszego województwa. Mundurowi musieli wziąć udział w kilku konkurencjach, które sprawdzały ich wiedze i umiejętności praktyczne.

Konkurs rozpoczęło strzelanie do 2 tarcz z pozycji stojącej i klęczącej po przebiegnięciu 100 metrów. W tej konkurencji liczył się czas wykonania i precyzja. Następnie policjantki i policjanci musieli wykazać się dobrą znajomością przepisów podczas 2 testów wiedzy. Kolejny etap to już tory sprawnościowe do jazdy motocyklem i radiowozem. Motocykliści mieli do przejechania skomplikowany slalom, który wymagał doskonałego panowania nad jednośladem. Jazda radiowozem to test Stewarta czyli na masce pojazdu był zamontowany talerz z piłeczką tenisową. Kierowca miał do wykonania na czas rożne manewry i musiał uważać aby piłeczka nie spadła na ziemie. Liczyła się precyzja i umiejętne operowanie pedałami gazu i hamulca. Kolejny dzień to kierowanie ruchem. Tu liczyły się czytelne sygnały wydawane kierowcom i panowanie nad sytuacją na skrzyżowaniu - informuje Komenda Policji w Kaliszu.

Kaliski mundurowy świetnie poradził sobie z wyzwaniami i w konkursie zajął 3 miejsce. Lepsi od niego byli tylko dwaj policjanci z Poznania.

Sonda
Czy Twoim zdaniem polskie drogi są bezpieczne?