To był Weekend Cudów w Kaliszu! Za nami 8. finał Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-12-14 12:06

To był prawdziwy Weekend Cudów! W sobotę i niedzielę (12 i 13 grudnia) odbył się 8. finał Szlachetnej Paczki w Kaliszu. W Polsce była to już 20. edycja. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i darczyńców udało się pomóc wielu osobom.

W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki udział wzięło 44 wolontariuszy. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu udało się dotrzeć do 160 rodzin! Z czego prawie 100 zostało obdarowanych. Pomoc dotarła przede wszystkim do osób starszych, samotnych, rodzin wielodzietnych, a także do tych, które w wyniku pandemii straciły pracę. W paczkach znalazły się m.in. artykuły spożywcze, chemiczne i nie tylko.

Najważniejszą potrzebą, jaka pojawiała się w tym roku to opał, który jednak dla rodziny stanowi największe obciążenie. Wcześniej można było na to odłożyć pieniądze, niestety ten rok pokazuje, że poszło to na wzrost cen. Pojawiły się także sprzęty RTV i AGD.

Mówi Katarzyna Muszalska, liderka Szlachetnej Paczki w Kaliszu.

Finał Szlachetnej Paczki w Kaliszu. Mówi Katarzyna Muszalska, liderka paczki w Kaliszu.

Bycie wolontariuszem Szlachetnej Paczki to coś więcej. Bo sama akcja jest wyjątkowa.

Dla mnie Szlachetna Paczka to nabieranie nowych doświadczeń. Kontakt z rodzinami pokazuje, że sytuacje mogą być przeróżne. Dzięki temu uczę się kontaktu z drugim człowiekiem, to też jest pokonywanie własnych barier. Motywacja, że możemy komuś pomóc. Piękne jest to jak widzimy reakcję rodzin, gdy dostają paczkę.

Mówi Marta Paś, jedna z wolontariuszek Szlachetnej Paczki w Kaliszu.

Finał Szlachetnej Paczki w Kaliszu. Dlaczego warto brać udział w tej akcji. Mówią wolontariuszki.

W tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki wolontariuszy wspierali strażacy z OSP Godziesze Wielkie, OSP Kuchary, OSP Lis-Kalisz, OSP Stobno, OSP Żegocin, OSP Jastrzębniki, OSP Szadek.

Szlachetna Paczka 2020: Komu pomagamy w tym roku?