coronawirus

i

Autor: Mirosława Zybura

Szpital w Kaliszu zamknięty częściowo! Na jednym z oddziałów zmarł pacjent z koronawirusem

2020-03-26 12:26

Nie będzie paraliżu. Część szpitala wojewódzkiego w Kaliszu ponownie zostaje otwarta. Dziś ( czwartek) rano, po tym jak u zmarłego pacjenta potwierdzono koronawirusa- cała lecznica została zamknięta. Decyzją SANEPIDU- placówka wróci do pracy ale bez chirurgii i interny. Te dwa oddziały-wraz z personelem są wyłączone.

Sytuacja od rana wyglądała bardzo groźnie. Szpital był całkowicie zamknięty. Nikt nie mógł z niego wyjść ani do niego wejść. Od rana trwał sztab kryzysowy. Analizowano wszystkie argumenty by placówkę wyłączyć całkowicie lub częściowo. Pierwszy scenariusz oznaczałby całkowity paraliż Kalisza, ale też ogromne wyzwanie dla szpitali z miast ościennych, do których trafialiby pacjenci, którzy potrzebowaliby natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Po dokładnej analizie- decyzją Sanepidu- szpital zostanie wyłączony tylko częściowo.

Ta decyzja jest już "pisana". Szpital powoli będzie wracał do pracy. Z wyjątkiem dwóch oddziałów. To INTERNA, która jest od wczoraj w kwarantannie i  nadal na niej pozostanie. Tam jest 22 pacjentów i 15 osób personelu medycznego. Na CHIRURGII będą zamknięte dwa z trzech odcinków, gdzie obecnie jest 5 osób personelu i ośmioro pacjentów.

Mówi Paweł GAWROŃSKI, rzecznik kaliskiego szpitala.

Kwarantannie domowej zostanie natomiast poddana część personelu z intensywnej terapii, oraz wszystkie pozostałe osoby, które miały kontakt z chorym.
75- latek zmarł w poniedziałek, 23 marca. Dzisiaj w nocy potwierdzono u niego koronawirusa. Ale -jak ustalono- bezpośrednią przyczyną śmierci nie było COVID 19, tylko inne choroby 75- latka.

Szpital w Kaliszu zamknięty przez koronawirus