Strażacy ochotnicy z Pawłowa już zagrali dla WOŚP [ZOBACZ, POSŁUCHAJ]

2021-01-25 9:06

Pierwsze Wielkoorkiestrowe akordy zabrzmiały już w OSP w Pawłowie w powiecie ostrowskim. W niedzielę 24 stycznia w ramach 29. FINAŁU - ​można było zobaczyć czym ochotnicy się zajmują, nauczyć udzielania pierwszej pomocy czy po prostu spotkać i przy kawie wrzucić datek do orkiestrowej puszki. Emocji i dobrej zabawy nie brakowało.

- Pomagamy od zawsze i pomagać będziemy do końca świata i o jeden dzień dłużej! -

Mówili zgodnie ochotnicy. Bo pomaganie "mają we krwi". A orkiestra Jurka Owsiaka jest im bardzo bliska.

- Wystarczy spojrzeć na szpital w Ostrowie Wielkopolskim, który jest bardzo przez WOŚP doposażony, by wiedzieć, że granie z orkiestrą ma SENS - mówili strażacy.

Mamy zabytkowy pojazd strażacy i taki, którym jeździmy do akcji w obecnym czasie. Można do nich zajrzeć i zobaczyć. Uczymy też udzielania pierwszej pomocy. Mamy kawę i herbatę. A przede wszystkim mamy gorące serca, by grać dla orkiestry. Na co dzień pomagamy tym, którzy w danym momencie potrzebują naszej pomocy. I widzimy wiele dramatów. Ale możemy też pomóc w inny sposób, grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

OSP w takich miejscowościach jak nasza to ważny jej element. I nasi sąsiedzi zawsze mogą na nas liczyć, a - w takich sytuacjach jak ta - my możemy liczyć na nich. To ważne.

A o tym, jak cenna jest inicjatywa WOŚP to chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Wystarczy zajrzeć chociażby do szpitala w Ostrowie, który przez orkiestrę jest bardzo doposażony. Więc tym bardziej nie może nas w tej orkiestrze zabraknąć.

OSP w Pawłowie grała dla WOŚP

Mówili strażacy i uczestnicy niedzielnego spotkania w remizie w Pawłowie.

Tam orkiestra grała między 13.00 a 15.00. Potem jej akordy wybrzmiały także w sąsiedniej OSP w OSE, to - choć tuż obok - to już w województwie dolnośląskim.

Ale to nie ma znaczenia, bo orkiestra łączy wszystkie serca!

Podczas finału 31. stycznia - ochotnicy z Pawłowa przejadą całą gminę SOŚNIE i tym, których spotkają wręczą zimne ognie. Oczywiście zbierając przy tym datki dla orkiestry.

A orkiestra w niedzielę zagra w całej Polsce i na świecie.

W tym roku z powodu pandemii, grać będzie głównie w internecie, ale nie tylko.

29. finał dedykowany jest laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Jeden z najwyższych wieżowców w Warszawie otwarty!
Źródło: Strażacy ochotnicy z Pawłowa już zagrali dla WOŚP [ZOBACZ, POSŁUCHAJ]