Spędź weekend w Kaliszu na Szlaku Piastowskim

i

Autor: Informacja Turystyczna w Kaliszu Weekend na Szlaku Piastowskim

Spędź weekend w Kaliszu na Szlaku Piastowskim

2022-06-22 10:01

Macie ochotę przenieść się w czasy średniowiecza? Taka okazja będzie już w najbliższą sobotę (25 czerwca) w Kaliszu. Przed nami weekend na Szlaku Piastowskim.

To impreza, która wpisuje się w cykl atrakcji weekendowych w całej Wielkopolsce w ramach Szlaku Piastowskiego. Najstarszego szlaku turystycznego, który został wyznaczony w 1938 roku. Z tej okazji w Kaliszu przygotowano sporo atrakcji.

Będzie możliwość darmowego zwiedzenia Centrum Baśni i Legend Kaliskich oraz Lokacji Miasta i ekspozycji multimedialnej w ratuszu. Uczestnicy będą mogli przejechać się zabytkowym autobusem wraz z przewodnikiem PTTK. Takie kursy odbędą się o godzinie 14.00, 16.00 i 18.00 z przystanku przy fontannie „Noce i Dnie”. Nie zabraknie również kaliskich legend, dawnych gier, zabaw oraz pokazów rycerskich.

Mówi Radosław Sapieja, z Informacji Turystycznej w Kaliszu.

Impreza odbędzie się w godzinach od 14.00 do 20.00 na placu przy Baszcie Dorotce. Wstęp wolny.

QUIZ. Co to za gwara? Gdzie tak mówią, co to znaczy ? Wynik 10/15 to wielki sukces!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś na rozgrzewkę... Bajtel to po śląsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE