rysunek

i

Autor: kalisz.pl

Konkurs/wystawa

Rysunki młodych artystów w Galerii Sztuki im. Tarasina w Kaliszu - jutro otwarcie nowej wystawy

2024-05-31 9:29

Jak dzieci widzą świat? Dorośli będą mogli to sprawdzić już jutro (01.06) w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Tu otwarta zostanie wystawa „Świat Dziecka”. To pokłosie konkursu plastycznego, na który napłynęło aż 718 rysunków z całej Polski.

Już jutro - 1 czerwca o godzinie 12.00, uroczystym wernisażem w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, rozpocznie się prezentacja wystawy pokonkursowej 39. Konkursu Plastycznego "Świat Dziecka". Prace młodych artystów napłynęły z całej Polski. Było to aż 718 rysunków dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Na wystawie prezentowanych będzie 86 prac. Jak mówi Ewa Cierniak, kuratorka konkursu i wystawy najbardziej za serce chwytają rysunki najmłodszych dzieci.

One są takie radosne, takie piękne, one mają takie kolorowe światy - no przepiękne. Ja bardzo lubię prace właśnie tych najmłodszych dzieci - pięcio, sześcio, siedmiolatków, bo one są bardzo szczere. Są takie moje, od środka, moje własne. Nie, że mama czy pani w szkole kazała coś narysować, tylko te rysunki są takie ich.

Jury postanowiło nagrodzić 20 autorów, a wyróżnić 66. Do wystawy został też wydany barwny katalog, zawierający reprodukcje nagrodzonych prac i spis wyróżnionych. Prace młodych artystów w Tarasinie będzie można oglądać do 15 czerwca.

Sonda
Kupujesz swoim dzieciom dużo zabawek?