PROTEST ROLNIKÓW

Rolnicy nie odpuszczają. Kolejne protesty. Także w naszym regionie ZDJĘCIA

2024-03-20 15:35

Traktory na ulicach Kalisza, blokady w powiecie kaliskim, a w Ostrowie Wielkopolskim ciągniki na terenie praktycznie całego miasta. Trwa rolniczy protest. Utrudnień należy spodziewać się do późnego popołudnia.

W Ostrowie rolnicy protestują m.in. na Rondach Bankowym i Sybiraków, w Kaliszu na Łódzkiej przy Szlaku Bursztynowym. W powiecie kaliskim w Brzezinach na rondzie 100-lecie Odzyskania Niepodległości, w Russowie, w Pamięcinie w okolicach cmentarza, a także na drodze wojewódzkiej 470 na odcinku od Plewni w kierunku Morawina.

- Czekamy na wieści od rządu. Zobaczymy co dalej.

- Tak naprawdę chcielibyśmy coraz bardziej uświadamiać ludzi, że Zielony Ład to nie jest dobry pomysł dla społeczeństwa. Już dochodzą nas słuchy, że za chwilę będą nam zabraniać hodowli warzyw na własny użytek.

- Mieliśmy poprzedni rząd. Cokolwiek by się nie wydarzyło, to za chwilę szły albo jakieś dopłaty, albo jakieś inne rzeczy. W tej chwili pszenicę mamy już po prawie 500 złotych i nikt nie myśli, żeby w jakiś sposób to zrekompensować. Z czego ci rolnicy mają wziąć?

Mówili nam rolnicy.

Na miejscu pracuje policja, która apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.

Policjanci starają się pomagać kierowcom, starają się kierować ruchem. W niektórych miejscach kierujemy na objazdy. Kierowców prosimy o cierpliwość, a tych, którzy wybierają się w trasę o to, by wcześniej sprawdzili, czy dana trasa jest przejezdna- mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka policji w Kaliszu.

Rolnicy prowadzą strajki praktycznie w całej Polsce.

Oto najbardziej znane osoby w PRL. Potrafisz je rozpoznać?

Pytanie 1 z 15
To jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków komunistycznych. Kto?
Oto najbardziej znane osoby w PRL. Potrafisz je rozpoznać?