Pszczelarze z Kalisza i regionu szykują pszczoły do zimowli!

i

Autor: pixabay

Pszczelarze z Kalisza i regionu szykują pszczoły do zimowli!

2021-10-01 12:32

Nadeszła jesień, a to dla pszczelarzy z Kalisza i Ostrowa czas intensywnych przygotowań pszczół do ZIMOWLI. Pszczoły cały czas funkcjonują, a zimą nie zasypiają. Teraz jest odpowiedni moment, by przygotować je do nadchodzącej zimy.

Zimowla trwa od 100-150 dni. W tym czasie pszczoły nie wylatują z ula. Pozostają w nim tworząc specjalny kłąb, który jest w ruchu.

Przygotowujemy pszczoły do zimowli to znaczy, że uzupełniamy zapasy pokarmu, które pszczołom odebraliśmy w trakcie sezonu. Oprócz tego leczymy je, ponieważ pszczoły tak samo, jak każdy inny żywy organizm mogą chorować, więc te pszczoły trzeba profilaktycznie podleczyć. 

Mówi Aleksandra Nowacka, pszczelarka z Kalisza.

W sezonie zimowym jedna pszczela rodzina liczy około 20 tysięcy owadów. Latem pszczół jest znacznie więcej, bo wtedy ich liczba osiąga od 80  do 100 tysięcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE