Przed wyjazdem na wakacje pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania. Przypominają kaliscy policjanci

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

BEZPIECZNE WAKACJE

Przed wyjazdem na wakacje pamiętaj o zabezpieczeniu mieszkania. Przypominają kaliscy policjanci

2023-06-23 13:14

Przed wyjazdem na urlop zabezpiecz mieszkanie. Przypominają kaliscy policjanci. Przed nami sezon wakacyjny, a to oznacza, że większość z nas będzie wtedy poza domem. To niestety może być dobra okazja dla złodziei. Dlatego warto zastosować się do kilku wskazówek.

By powrót z urlopu do domu był równie udany, jak wypoczynek warto przed wyjazdem dobrze zabezpieczyć swoje mieszkanie. Przede wszystkim sprawdźmy czy zamknęliśmy drzwi i okna, szczególnie jeśli mieszkanie jest na parterze.

To wszystko, jeśli zabezpieczymy w odpowiedni sposób może odstraszyć sprawcę. Jeśli mamy dwa zamki, starajmy się zamknąć drzwi na dolny i górny zamek. Jeśli posiadamy w domu instalację alarmową należy ją włączyć przed wyjazdem - mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

Oprócz tego, warto poprosić zaufaną osobę, by podczas naszej nieobecności zaopiekowała się naszym mieszkaniem. Dodaje Anna Jaworska- Wojnicz.

Nie ma lepszego zabezpieczenia niż przyjazny i dobry sąsiad. O tym, że wyjeżdżamy, poinformujmy zaufanego sąsiada, który od czasu do czasu zajrzy do naszego mieszkania. Sprawdzi, czy w naszej skrzynce nie pozostały jakieś ulotki i listy i tę skrzynkę opróżni. Wtedy taki sprawca nie będzie miał świadomości, że w naszym mieszkaniu nikogo nie ma.

Policjanci przypominają również, aby zwracać uwagę na nieznane nam osoby, kręcące się po klatkach schodowych i w pobliżu domu. Każdą, nawet nieudaną próbę kradzieży, należy zgłosić na policję. Numer alarmowy to 112.

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: