Grupa narkotykowa rozbita

i

Autor: pixabay

Produkowali amfetaminę. Teraz mogą posiedzieć

2022-05-05 10:08

W ciągu roku mieli wyprodukować co najmniej 45 kilogramów amfetaminy i sprzedać ją hurtowo. Teraz najbliższe lata mogą spędzić w więzieniu. Policja w Kaliszu zatrzymała pięć osób podejrzanych o produkcję i handel narkotykami. Grupa działała od stycznia ubiegłego do lutego tego roku. Wpadła w kwietniu.

Zdaniem prokuratury – na koncie działającej rok grupy jest kilkadziesiąt kilogramów narkotyków.

Podczas przeszukania - u podejrzanych znaleziono nie tylko narkotyki, ale także sprzęt, który służył do produkcji.

W trakcie przeszukania u podejrzanych znaleziono m.in. ponad 2 kilogramy amfetaminy, oraz ponad 3 - amfetaminy w formie płynnej. Na miejscu zabezpieczono także narzędzia, przy pomocy których narkotyki produkowano- mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim..

Podejrzani mają od 31 do 42 lat. Są mieszkańcami dwóch powiatów : kaliskiego i ostrzeszowskiego. Czterech z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Prócz zarzutów dotyczących obrotu narkotykami i ich produkcji, podejrzani usłyszeli także zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania amunicji.

Wszystkim grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE