Powiat kaliski. Blisko 11 milionów na remonty dróg

i

Autor: Powiat kaliski

INWESTYCJE

Powiat kaliski. Blisko 11 milionów złotych na remonty dróg

2023-06-09 15:27

Blisko 11 milionów złotych otrzymał Powiat Kaliski na modernizację dróg powiatowych i gminnych. To unijne środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Są pieniądze, będą kolejne remonty dróg. Powiat Kaliski otrzymał prawie 11 milionów złotych. Mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego

Przekazujemy ponad 10 860 000 złotych na modernizację ważnych dróg gminnych i powiatowych, ale już wcześniej podpisałem też umowy na dofinansowanie podobnych zadań w gminie Ceków na 4 000 000 złotych, a wkrótce kolejne dofinansowanie w wysokości ponad 2 000 000 złotych trafi do gminy Lisków. W sumie z tego rozdania PROW-u na zadania drogowe trafi do powiatu kaliskiego kilkanaście milionów złotych.

Dzięki dotacji przebudowany zostanie odcinek Zbiersk-Zbiersk Kolonia. Zmodernizowany zostanie także odcinek Przyranie-Mycielin. Remont przejdzie również droga w miejscowości Mroczki Wielkie w gminie Szczytniki. Przebudowana zostanie droga na odcinku Wyrów-Złotniki Małe Kolonia w gminie Stawiszyn.

QUIZ. Stolice znanych państw, ale... w przeszłości! Pytania o Kraków się nie spodziewaj

Pytanie 1 z 13
Ale zacznijmy od Polski. Poza Warszawą w historii naszego kraju funkcję stolicy pełniło sześć miast. Wskaż, które: