wystawa

i

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Kultura

Portrety "zaczytanych" kobiet - na wystawę zaprasza filia numer 4 kaliskiej biblioteki

2024-01-12 9:58

„Zaczytane. Myślę, bo czytam” - to tytuł najnowszej wystawy, jaką możecie oglądać w filii numer 4 kaliskiej biblioteki. Ekspozycja składa się z kolaży stworzonych z dzieł wybitnych światowych malarzy, którzy portretowali kobiety czytające książki.

W filii numer 4 kaliskiej bibliotek właśnie otwarto wystawę pt. „Zaczytane. Myślę, bo czytam”, której autorką jest Marta Piotrowska-Kowalczyk. Czytelniczki zostały sportretowane przez znakomitych malarzy światowych, a twórczyni wystawy zebrała je w kolaże.

Kobiet nie kojarzono nigdy z krytycznym umysłem, pędem do wiedzy, czy potrzebą nauki, to jednak nie powstrzymywało pań w sięganiu po lekturę. Książka była zawsze bardzo ważnym elementem ich życia. I to właśnie prezentuje wystawa kolaży znanych obrazów malarstwa światowego, przedstawiających właśnie czytelniczki - mówi autorka wystawy Marta Piotrowska-Kowalczyk.

Śledźcie również facebookowy profil kalskiej biblioteki publicznej. Tam już w poniedziałek (15.01) rusza zabawa towarzysząca wystawie. Raz w tygodniu pojawiać się będzie pytanie związane z ekspozycją - i kto najszybciej udzieli poprawnej odpowiedzi wygrywa. Co konkretnie? Przekonacie się zaglądając w media społecznościowe filii numer 4 biblioteki w Kaliszu.

Sonda
Czy Polska powinna przystąpić do strefy euro?