dialog

i

Autor: pixabay.com

Społeczne

Porozmawiają o islamie, judaizmie i katolicyzmie - będzie kolejne spotkanie w ramach AKADEMII DIALOGU

2024-02-23 9:45

​O skomplikowanej relacji islamu i świata judeo-chrześcijańskiego będzie mowa podczas najbliższego spotkania w Akceleratorze Kultury w Kaliszu. To już 28 lutego. Spotkanie odbędzie się w ramach Akademii Dialogu.

"Akademia Dialogu" jest to miejski projekt, którego celem jest doskonalenie umiejętności komunikowania się i prezentacji swoich poglądów w kulturalny sposób. Najbliższe spotkanie, 28 lutego, będzie dotyczyć islamu, judaizmu i katolicyzmu w obrządku rzymskim. 

Islam a świat judeo-chrześcijański, to konfrontacyjne stwierdzenie i taki będzie kolejny temat spotkania w ramach Akademii Dialogu. Czy możliwe jest współistnienie tych na pozór wykluczających się rzeczywistości religijno-kulturowych? Światowe media nie dają wielkich szans na pokój, a jak wygląda lokalna rzeczywistość? Czy rozmawiać, jak prowadzić dialog, a może jest szansa na coś więcej? W lutym oddamy głos: przedstawicielowi Ligi Muzułmańskiej w RP, przedstawicielce Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Poznaniu i przedstawicielowi Kościoła Katolickiego - czytamy w komunikacie miasta Kalisz.

Współorganizatorem spotkania jest Fundacja Znowu Razem. Wydarzenie odbędzie się 28 lutego o godzinie 18:00 w kaliskim Akceleratorze. Wstęp jest wolny.

Sonda
Czy Twoim zdaniem Polska powinna nadal być w Unii Europejskiej?