MKS przegrywa z Zagłębiem

Autor: Energa MKS Kalisz / mat. prasowe

Porażka Energi MKS-u na inaugurację sezonu

2020-09-07 11:07

Energa MKS Kalisz przegrywa pierwszy mecz w nowym sezonie PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. W wyjazdowym starciu z Zagłębiem Lubin padł wynik 27 do 25 dla gospodarzy. Kibice mogą żałować tej porażki, bo do przerwy dwubramkowym prowadzeniem cieszyli się gracze kaliskiej drużyny. Medialnym partnerem Energi MKS-u Kalisz jest Radio ESKA.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:13, jednak w drugiej Zagłębie odrobiło straty z nawiązką wygrywając tę część gry 16:12. Dzięki temu to gospodarze niedzielnego meczu mogli na koniec cieszyć się z wygranej.

Składy i bramki w meczu Zagłębie Lubin – Energa MKS Kalisz:

• Zagłębie Lubin: Bartosik, Schodowski, Wiącek - Adamski 1, Bogacz 7, Czyczykało 4, Hajnos 1, Kupiec 2, Marciniak 1, Netz 5, Pawlaczyk 1, Pietruszko 1, Sroczyk 1, Stankiewicz 1, Tokaj 2.
  • Energa MKS Kalisz: Krekora, Zakreta - Drej, Góralski 4, Kamyszek 5, Krępa 1, Kus 3, Makowiejew 1, Misiejuk, Szpera 6, Adamski 1, K. Pilitowski 1, M. Pilitowski 3.

Szansa na poprawę nastrojów w Kaliszu już w kolejny weekend. Energa MKS ponownie zagra na wyjeździe a tym razem rywalem będzie Wybrzeże Gdańsk, które także na inaugurację sezonu przegrało z Łomżą Vive Kielce. Największą niespodzianką 1. serii spotkań jest porażka Orlen Wisły Płock z Sandra Spa Pogonią Szczecin.