policja Kalisz

i

Autor: Policja Kalisz/fb

Poprawia sie stan zdrowia rannych w wypadku z udziałem pijanego instruktora jazdy

2021-01-07 15:23

To są dobre wiadomości. Szpital w Kaliszu opuścił już ojciec i syn, którzy ucierpieli w głośnym wypadku w pierwszym dniu nowego roku w Kaliszu. BMW uderzyło w volkswagena golfa, którym podróżowała czteroosobowa rodzina. Pijany kierowca BMW usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W wyniku wypadku zginął 14 - letni chłopiec. Jego mama jeszcze pozostanie w szpitalu, ale jej stan jest stabilny. Ojciec i brat 14 - latka już zostali wypisani do domu - mówi rzecznik szpitala w Kaliszu Paweł Gawroński.

Ojciec był na oddziale chirurgicznym a dziecko na oddziale chirurgii i traumatologii dziecięcej. Obaj w stanie dobrym zostali dzisiaj wypisani do domu. Natomiast w szpitalu pozostanie jeszcze mama, która znajduje się na oddziale neurochirurgicznym i jest po operacji w obrębie kręgosłupa. Jest w stanie stabilnym, bezpiecznym, bez zagrożenia życia.

Kierowca BMW jest tymczasowo aresztowany. W chwili wypadku miał 1, 5 promila alkoholu w organizmie.

Usłyszał zarzuty prowadzenia pod wpływem alkoholu i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Przyznał się tylko do tego, że był pijany za kierownicą. Do spowodowania wypadku nie.

42 - latek jest właścicielem szkoły nauki jazdy. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.

Ten karambol wstrząsnął polskim Internetem. "Ale urwał!" ma już 11 lat