Ponad 42 miliony złotych od Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu dla przedsiębiorców

i

Autor: MR na zdj. od lewej Krystian Kinastowski/ prezydent Kalisza, Artur Szymczak/dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu, Krzysztof Nosal/starosta kaliski, Zbigniew Słodowy/wicestarosta kaliski

Ponad 42 miliony złotych od Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu dla przedsiębiorców

2020-06-02 14:07

Ponad 42 miliony złotych z Tarczy Antykryzysowej trafiło do przedsiębiorców w Kaliszu. Dane podał miejscowy urząd pracy. Do tej pory do pośredniaka wpłynęło ponad 10 tysięcy wniosków.

Najwięcej wniosków, które wpłynęły do kaliskiego Urzędu Pracy, dotyczyły pożyczek dla mikro przedsiębiorców. A było ich blisko 9 tysięcy. 

Jesteśmy jednym z nielicznych Urzędów Pracy, który na bieżąco wydaje środki związane z koronawirusem. Wydaliśmy ponad 42 miliony złotych jako Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu. Dla przedsiębiorców była to kwota ponad 40 milionów na pożyczki 5 tys. złotych. Obecnie to my dzwonimy jako Urząd Pracy do pracodawców, żeby uzupełniali dokumenty, abyśmy jak najszybciej mogli im przesłać środki finansowe.

Mówi Artur Szymczak, dyrektor kaliskiego pośredniaka.

Można mówić o sukcesie. Program jest realizowany sprawnie, bo samorządy - miejski i powiatowy - i urząd pracy współpracują w tym zakresie.

Kwota,która została przekazana przedsiębiorcom, robi wrażenie. 10 tysięcy wniosków - każdy, kto miał do czynienia z pracą biurokratyczną zdaje sobie sprawę, jaka to jest skala. Wnioski trzeba przejrzeć,  bo one muszą spełniać wszystkie wymogi, dopiero wtedy jest podstawa, żeby środki wypłacić. Miasto Kalisz pomogło urzędowi od strony informatycznej i sprzętowej, żeby usprawnić pracę.

Dodaje Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. 

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Kaliszu uruchomiono dodatkowe dziewięć numerów telefonów, pod którymi można było uzyskać najważniejsze informacje na temat wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej.

Powiatowy Urząd Pracy w Kaliszu cały czas realizuje także zadania związane z rejestracją osób bezrobotnych. Stopa bezrobocia wynosi obecnie 2,4 procent.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE