Ponad 100 milionów złotych na budowę i modernizację dróg w Wielkopolsce

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

DROGI

Ponad 100 milionów złotych na budowę i modernizację dróg w Wielkopolsce

2023-05-29 17:00

Są pieniądze, będą remonty. Ponad 100 milionów złotych na budowę lub modernizację dróg lokalnych trafi do ponad 50 samorządów z terenu Wielkopolski. To w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Lista zatwierdzona. Pieniądze trafią do 45 gmin i 8 powiatów w Wielkopolsce. W naszym rejonie dotacje otrzymają m.in.: Gmina Przygodzice na przebudowę drogi gminnej ul. Bursztynowa w Przygodzicach i Wysocku Małym. Powiat Kaliski na przebudowę drogi powiatowej na odcinku Zbiersk - Zbiersk Kolonia. Gmina Mycielin na przebudowę drogi powiatowej na odcinku: Przyranie – Mycielin. Gmina Szczytniki na przebudowę drogi gminnej wraz z zarurowaniem rowu w miejscowości Mroczki Wielkie. Gmina Lisków na przebudowę odcinka drogi gminnej w miejscowości Wygoda oraz przebudowę odcinka drogi gminnej wraz z drogą gminną w miejscowości Koźlątków. Gmina i Miasto Stawiszyn na  przebudowę drogi gminnej nr 674356P oraz drogi powiatowej nr 4587P od miejscowości Wyrów do miejscowości Złotniki Małe Kolonia.

Są to środki z Unii Europejskiej. To dofinansowanie jest do kilku milionów złotych na beneficjenta. Zainteresowanie było bardzo duże. To są jeszcze środki z minionej perspektywy unijnej, ale bardzo potrzebne. Ta infrastruktura drogowa w wielu miejscach zostanie zmieniona i poprawiona – mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Termin realizacji dofinansowanych zadań to 30 czerwca 2025 r. Dotychczas w ramach PROW 2014-2020 Samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansował już 188 operacji tego typu, przeznaczając na inwestycje drogowe łącznie ponad 133 mln zł.

Quiz. Autostrady i drogi ekspresowe w Polsce

Pytanie 1 z 10
Ile jest autostrad w Polsce?
Zdjęcie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE