Policjanci znaleźli niewybuchy

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Kaliszu Niewybuchy znalezione podczas szkolenia

Policjanci znaleźli niewybuchy

2022-06-21 8:05

Ponad 170 różnego rodzaju niewybuchów z okresu II Wojny Światowej znaleźli policjanci w lasach w Borowie pod Kaliszem. Funkcjonariusze wydobyli niewypały podczas szkolenia minersko-pirotechnicznego.

W szkoleniu uczestniczyli policjanci Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Komend Powiatowych Policji: w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Jarocinie, Krotoszynie, Wrześni, Kępnie i Ostrzeszowie. W instruktorów wcielili się funkcjonariusze z Sekcji Minersko-Pirotechnicznej Samodzielnego Pododdziału Kontrterorystycznego Policji KWP w Poznaniu.

W trakcie szkolenia, na terenie kompleksu leśnego w Borowie policjanci odnaleźli ponad 170 sztuk różnego rodzaju niewybuchów m.in. pociski artyleryjskie, miny przeciwpiechotne, amunicję strzelecką oraz zapalniki. Wszystkie wydobyte niewypały zostały zabezpieczone przez Minerski Patrol Jednostki Wojskowej z Inowrocławia. Odnalezione niewybuchy trafiły do neutralizacji, podczas której zostaną zdetonowane.

Mówi Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

W przypadku znalezienia niewybuchów należy jak najszybciej zawiadomić policję. Pod żadnym pozorem nie wolno takiego znaleziska dotykać ani przenosić.

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE