zdolna młodzież

Pleszew. Bolid już jest! Czy wygra polskie eliminacje?

2024-06-11 7:46

To bolid wzorowany na odrzutowcu F16. Wiemy jak wygląda projekt samochodu wyścigowego przygotowanego przez czwórkę uczniów z I Liceum w Pleszewie, którzy walczą o wyjazd do Singapuru w ramach konkursu „F1 in Schools”. Z końcem maja zakończył się pierwszy etap konkursu w Polsce. W czerwcu powinniśmy poznać zwycięzców. Kciuki za młodych konstruktorów trzyma Radio Eska.

O pierwsze miejsce walczą Filip Sokołowski, Gracjan Woliński, Szymon Rossa i Milena Sierżant, którzy przygotowali swój projekt bolidu. Jeśli wygrają - we wrześniu przyszłego roku (2025) w Singapurze - na prawdziwym torze Formuły 1 ich miniaturowy bolid ścigać się z drużynami z całego świata.

Wyniki polskiego etapu powinny być znane w tym miesiącu.

Nadszedł wyczekiwany przez nas wszystkich moment. Etap pierwszy konkursu @f1inschoolspoland dobiegł końca. Odesłaliśmy już nasze prace, a co za tym idzie, możemy w końcu ujawnić model naszego modelu bolidu! Przedstawiamy Jet ONE w formie 3D oraz w formie fizycznej 2. Model jest wzorowany na wojskowym odrzutowcu F16, do czego nawiązuje nazwa naszego zespołu. Dziękujemy naszym sponsorom, patronom oraz obserwatorom za okazane wsparcie! Nie byłoby nas bez was. Teraz wystarczy poczekać na wyniki!

Informują młodzi konstruktorzy z Pleszewa.

Kciuki za wygraną trzyma Radio Eska!

Czy masz obok siebie wampira energetycznego? Zrób ten quiz obowiązkowo!

Pytanie 1 z 10
Czy po spotkaniu z tą osobą masz niejasne poczucie winy, niepokoju, nawet jeśli nic się nie stało?
Źródło: Pleszew. Bolid już jest! Czy wygra polskie eliminacje?