po wybory

i

Autor: BŹ

WYBORY

Platforma Obywatelska prezentuje kandydatów

2023-08-26 13:24

Możemy wygrać te wybory, musimy wygrać te wybory! - mówił poseł Jarosław Urbaniak podczas konferencji wyborczej w Ostrowie. Platforma Obywatelska prezentuje swoich kandydatów do parlamentu w najbliższych wyborach. Listy muszą być zarejestrowane na początku września.

Obecny poseł PO Jarosław Urbaniak jest "jedynką" na liście w okręgu 36 kalisko-leszczyńskim. Drugie miejsce zajmuje Karolina Pawliczak, która kilka miesięcy temu zmieniła klubowe barwy. Trzeci na liście jest obecny poseł PO z Leszna – Grzegorz Rusiecki.

Te wybory są niezwykle ważne dla demokracji w Polsce. To już nie jest tylko kwestia porównania ich do roku 1989 - mówił w Ostrowie szef wielkopolskich struktur PO Rafał Grupiński. - Polska musi być demokratyczna, europejska. Cieszy mnie bardzo, że jedynką na liście jest poseł Jarosław Urbaniak.

Trzeba dodać, że Urbaniak zdetronizował wieloletniego lidera Mariusza Sebastiana Witczaka, który jest dopiero na siódmym miejscu na liście.

Możemy i musimy wygrać te wybory. Musimy wygrać te wybory, żeby przywrócić w Polsce normalność, bo ta normalność przez ostatnie 8 lat zaginęła w wielu wymiarach, bo uważamy, że tutaj ostrowianie czy kaliszanie powinni decydować czy ważniejszy jest żłobek czy przedszkole, czy remont którejś ulicy a nie urzędnik w Warszawie. Tak było za komuny, tak jest i teraz za PiS-u - mówi Jarosław Urbaniak.

Mamy wiele gotowych projektów do realizacji, które ciągle są „mrożone’ przez Marszałek Sejmu Elżbietę Witek – dodała senator Ewa Matecka, która będzie ubiegać się o reelekcję.

To chociażby gotowy projekt ustawy dotyczącej in-vitro. Rząd PIS w 2016 roku zdecydował, że państwo nie będzie pomagać w ten sposób parom, które walczą z niepłodnością – mówiła Matecka. - My chcemy do tego wrócić, bo wiemy, że to metoda, która pozwala parom spełnić marzenie o dziecku. Chcielibyśmy, aby państwo przekazywało nawet pół miliarda złotych rocznie na leczenie niepłodności metodą in-vitro

Musimy wygrać te wybory – powiedziała „dwójka” na liście – Karolina Pawliczak. - Liczymy na głosy kobiet, silnych, mądrych Polek, które mają dość tego co dziś robi rząd PIS w kwestii ich praw.

Platforma Obywatelska liczy na co najmniej pięć mandatów w nowym sejmie.

Wybory Parlamentarne odbędą się 15 października.

Quiz. Czy łatwo Cię oszukać?

Pytanie 1 z 9
Rozmawiając z kimś w cztery oczy na co najbardziej zwracasz uwagę?
Źródło: Platforma Obywatelska prezentuje kandydatów