szpital

i

Autor: powiat ostrowski

Zdrowie

Pierwsi chorzy z legionellą w szpitalu w Ostrowie

2023-08-28 10:06

Nie ma epidemii, ale są pierwsze zachorowania na legionellę. Na oddziale izolacyjnym w ostrowskim szpitalu leczone są dwie osoby z objawami choroby.

Małżeństwo w wieku 50 plus – to pierwsi pacjenci z legionellą w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Przyjęci zostali na oddział izolacyjny z objawami gorączki, bólu mięśniowego, cechami zapalenia płuc.

Do tego wyniki wskazujące na obecność legionellii w moczu – wyjaśnia Adam Stangret, szef ostrowskiego SOR-u – Po kilkudniowym leczeniu ich stan się zdecydowanie poprawił, teraz trzeba zrobić badania kontrolne i zdecydować o terminie wypisu ze szpitala. Na razie nie ma mowy o jakiś masowych zakażeniach czy epidemii, to raczej znak, żeby być bardziej czujnym, postawić na profilaktykę. Ta choroba jest mocno związana z obecnością bakterii w klimatyzacji więc warto zadbać o regularne przeglądy i czyszczenie urządzeń.

szpital

i

Autor: powiat ostrowski

Pierwszy przypadek zakażenia legionellą zanotowana w połowie sierpnia w Rzeszowie. Do tej pory jako zakażone zdiagnozowano ponad 150 osób w całym kraju. Zmarło 9 pacjentów.

Źródło: Pierwsi chorzy z legionellą w szpitalu w Ostrowie